Az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériuma elárulta, hogy a Wagner csoport lázadásának idején nem láttak semmilyen változást Oroszország nukleáris erőinek tekintetében, így saját erőiket sem igazították ehhez. Az amerikai külügyi tárca hangsúlyozta: Oroszországgal régóta fennálló kommunikációs csatornáik vannak a nukleáris fegyvereket érintő ügyek esetére, és az amerikai diplomáciai jelenlét változatlan maradt az országban.
Az egyre kézzelfoghatóbb együttműködések Izrael és több arab ország között Iráni Iszlám Köztársaság számára kevésbé kedvező irányba billenthetik az atomalkuról szóló tárgyalásokat, véli több, a Reuters által megkérdezett szakértő.
A héten újrakezdődtek a tárgyalások Irán és geopolitikai riválisai közt a 2015-ös atomalku visszaállításáról vagy egy hasonló egyezmény nyélbe ütéséről. Irán saját elmondása szerint elkötelezett a megállapodás újjáélesztése mellett, de nyugati szakértők szkeptikusak azzal kapcsolatosan, hogy sikerül kompromisszumhoz jutni a tárgyalások során. Mind Izrael, mind az Egyesült Államok jelezte korábban, hogy legvégső esetben katonai csapással is élhetnek, hogy megakadályozzák Iránt, hogy nukleáris fegyverekhez jusson.
Kedden megkezdődtek a tárgyalások Bécsben az iráni nukleáris program jövőjét érintő megállapodás felélesztésével kapcsolatban. Az egyeztetések fő célja egyrészt az, hogy az Egyesült Államok visszalépjen a 2015-ös atomalkuba, másrészt pedig az, hogy Irán tartsa be a megállapodásban foglaltakat. Bár jelenlegi találkozó mindenképpen fontos előrelépést jelent, a számos érdekellentét miatt elég valószínűtlen, hogy egyhamar megállapodás születik a kérdésben, sokkal inkább lehet egy elhúzódó tárgyalási folyamatra számítani.
A Joe Biden vezette új amerikai adminisztráció azt javasolja Oroszországnak, hogy újabb öt évre hosszabbítsák meg az Új Start nukleáris leszerelési megállapodást, amely február 5-én lejárna - közölték csütörtökön amerikai tisztségviselők.
Haszan Róháni iráni államfő szerdán jelezte: nem akar új atomalkut kötni Donald Trump amerikai elnökkel, "aki mindig megszegi ígéreteit".
Donald Trump amerikai elnök elrendelte további ezer amerikai katona Közel-Keletre küldését - jelentette be hétfőn este Patrick Shanahan, az Egyesült Államok ügyvezető védelmi minisztere.
Négyszeresére növelte az alacsonyan dúsított urán termelését iráni félhivatalos hírügynökségek hétfői jelentése szerint az iszlám köztársaság, amely a napokban bejelentette, hogy korlátozni fogja a nukleáris programjáról szóló 2015-ös nemzetközi megállapodásban vállalt egyes kötelezettségeinek teljesítését.
Megkezdte az egyeztetéseket az Irán elleni szankciókról a vállalatokkal Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter kedden, a kora esti órákban. A pénzügyminiszter sajtókonferencián hangsúlyozta: Donald Trump amerikai elnök a szankciók visszaállításával akarja elérni, hogy Irán új egyezményt kössön atomprogramjáról.
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár, új csúcson az arany.
A legnagyobb kárvallott a Deloitte.
Fókuszban a biogáz-előállítás.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.